جاذبه های گردشگری فرانسه؛ 10 جای دیدنی پاریس

جاذبه های گردشگری فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه بسیار زیاد بوده و تور فرانسه شامل بازدید از جاهای دیدنی همچون برج ایفل، کلیسای نتردام…

قبل از استفاده از تورهای فرانسه آژانس مسافرتی طاق کسری گشت لازم است تا حدودی در مورد اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر پاریس اطلاعات داشته باشید. از این رو 10 جاذبه گردشگری شهر پاریس به شرح ذیل حضورتان معرفی می گردد.

معرفی جاذبه های گردشگری فرانسه

1-برج ایفل

پاریس بدون برج نمادین ایفل چه خواهد بود؟ این بنا که توسط گوستاو ایفل برای بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است، در نمایشگاه جهانی پاریس در سال 1889 افتتاح شده است. برج ایفل با ارتفاع 324 متر، یکی از پربازدیدترین بناهای تاریخی در جهان با نزدیک به 7 میلیون بازدید کننده در سال است.

برج ایفل 58 نامی است که در طبقه اول برج قرارداد که در دو سطح و همانطور که از نامش پیداست 58 متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد. در طبقه دوم، بهترین دید در ارتفاع 115 متری است، زیرا در زیر زمین، منظره غواصی دارید. سرانجام در طبقه سوم در ارتفاع 275 متری، می توانید ببینید که دفتر گوستاو ایفل چیست. برای افراد ماجراجوتر، امکان استفاده از پله ها و بالا رفتن از پله ها (1665 تا قله) وجود دارد. صعود از برج ایفل برای لذت بردن از منظره باشکوه پاریس ضروری است.

2-کلیسای نتردام

یکی از ماندگارترین نمادهای پاریس، که به عنوان نوتردام نیز شناخته می شود، یک کلیسای جامع کاتولیک رومی است که در نیمه شرقی پاریس واقع شده است. یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی در فرانسه و اروپا در نظر گرفته می شود. این کلیسای جامع که در سال 1163 آغاز شد و در سال 1345 تکمیل شد، منظره‌ای است با درگاه‌هایش که توسط مجسمه‌های متعدد احاطه شده است که سقف را تزئین می‌کنند.

ما به شما توصیه می کنیم که در اطراف کلیسای جامع قدم بزنید، سپس به داخل بروید و از 387 پله تا بالای برج ها بالا بروید. صعود به بالای برج ها می تواند طاقت فرسا باشد، اما منظره ای پانوراما از منطقه خواهید دید و گارگویل های معروف را از نزدیک مشاهده خواهید کرد.

3-موزه لوور

موزه لوور پربازدیدترین موزه هنر در جهان است. این بنای تاریخی که در قلب پاریس واقع شده است، یک کاخ سلطنتی سابق است که مساحتی معادل 210000 متر مربع دارد که 60600 متر مربع برای نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است. این موزه در موزه لوور قرار دارد که در اصل قلعه ای بود که در اواخر قرن دوازدهم در زمان فیلیپ دوم ساخته شد. بقایای قلعه در زیرزمین موزه قابل مشاهده است. این مجموعه به هشت بخش تقسیم می شود:

  • آثار باستانی مصر
  • آثار باستانی شرقی
  • یونانی، اتروسکی و رومی
  • هنر اسلامی
  • مجسمه های قرون وسطی، رنسانس و دوران مدرن
  • اشیاء هنری
  • نقاشی ها
  • هنرهای گرافیک

4-شانزلیزه / طاق پیروزی

تحت معماری روم باستان، ناپلئون به ژان چالگرین دستور داد تا طاق پیروزی را به شکوه ارتش های امپراتوری اختصاص دهد. این بنا که در قرن نوزدهم ساخته شده است، بزرگترین بنای تاریخی در نوع خود در جهان است. مجسمه های چشمگیر ستون های آن را تزئین کرده اند. علاوه بر این، نام 558 ژنرال و پیروزی های بزرگ در بالای قوس حک شده است. در زیر طاق پیروزی، مقبره سرباز گمنام فرانسه قرار دارد.

تراس پانوراما بالای در نمای زیبایی از پاریس را ارائه می دهد. طاق پیروزی با 50 متر ارتفاع، 45 متر عرض و 22 متر عمق، در میدان Etoile واقع شده است که به خیابان شانزلیزه منتهی می شود که به “زیباترین خیابان جهان” لقب گرفته است. این در 1.9 کیلومتری بین میدان کنکورد و طاق پیروزی قرار دارد. بسیاری از بوتیک های لوکس (Louis Vuitton، Cartier، Guerlain، Montblanc …)، مکان های سرگرمی (Lido، سینما)، کافه ها و رستوران های معروف (Fouquet’s) وجود دارد.

5-قایق کروز در رود سن

بهترین راه را برای بازدید از “شهر نور” و لذت بردن از سفر دریایی در رودخانه سن، به خصوص در شب پیدا کنید. وقتی خورشید غروب می کند، بناهای تاریخی به آرامی روشن می شوند. شما یک منظره پانوراما را به پیش می‌برید تا بتوانید از زیبایی‌های پاریس لذت ببرید: برج ایفل، نوتردام، Pont Alexandre III و بسیاری دیگر. شما همچنین می توانید از یک سفر دریایی شام در رودخانه سن با قایق لذت ببرید.

6-مونمارتر

مون‌مارتر محله ای است که در شمال پاریس به ارتفاع 130 متر قرار دارد. بیشتر به خاطر کلیسای قلب مقدس با گنبد سفید در بالا شهرت دارد. در سال 1919 تکمیل شد و به قربانیان فرانسوی جنگ فرانسه و پروس در سال 1870 احترام می گذارد.

اگر در این منطقه هستید، از میدان ترتر که چند بلوک با باسیلیکا فاصله دارد، دیدن کنید. هنرمندان بسیاری هستند که سه پایه خود را برای نقاشی گردشگران یا نمایش آثار خود برپا می کنند. یادآور زمانی است که مونمارتر مرکز هنر مدرن در اوایل قرن بیستم بود. هنرمندان بسیاری مانند آمدئو مودیلیانی، کلود مونه، پابلو پیکاسو و ونسان ون گوگ در آنجا کار کردند. موزه Espace Salvador Dalí، موزه‌ای که عمدتاً به مجسمه‌سازی و طراحی‌های نقاش اسپانیایی اختصاص دارد، در چند قدمی میدان Tertre قرار دارد. رستوران معروف مولن روژ در مونمارتر واقع شده است

7-کاخ ورسای

قلعه ورسای مشهورترین قلعه فرانسه است. ورسای که در قرن هفدهم به عنوان نماد قدرت نظامی فرانسه و به عنوان نمایش برتری فرانسه در اروپا ساخته شد، از سال 1682 تا 1789 مقر قدرت سیاسی پادشاهی فرانسه بود. این مجموعه عظیم از ساختمان ها، باغ ها و تراس ها قطعا برای هر بازدیدکننده ای که مجذوب اقامتگاه های استثنایی، تزئینات مجلل، مبلمان و آثار طلاکاری شده هنر رنسانس می شود، ضروری است. از ورسای دیدن کنید: از آپارتمان های ایالتی و تالار معروف آینه ها، اتاق ملکه شروع خواهید کرد. قدم زدن در باغ های معروف فرانسوی را فراموش نکنید.

8-محله لاتین / پارک لوکزامبورگ

محله لاتین پاریس در سمت چپ رود سن و در اطراف سوربن قرار دارد. محله لاتین که به خاطر زندگی دانشجویی، فضای پر جنب و جوش و اغذیه فروشی‌های کوچک معروف است، محل بسیاری از موسسات آموزش عالی مانند Ecole Normale Superieure، Ecole des Mines de Paris یا Ecole Polytechnique است. این منطقه نام خود را از زبان لاتین گرفته است، که زمانی در دانشگاه و اطراف آن رایج بود زیرا لاتین زبان بین المللی یادگیری در قرون وسطی بود.

پارک لوکزامبورگ یک باغ خصوصی است که در سال 1612 به درخواست Marie de Medicis برای همراهی کاخ لوکزامبورگ برای عموم باز است. پاریسی ها با محبت آن را “لوکو” می نامند. این باغ کاخ لوکزامبورگ را احاطه کرده است، جایی که مجلس سنا در آن قرار دارد. بازطراحی شده توسط André Le Nôtre، قدم زدن در اطراف بسیار لذت بخش است. شما همچنین یک باغ میوه، چندین گونه سیب، یک زنبورستان و یک گلخانه با مجموعه ارکیده پیدا خواهید کرد. 106 مجسمه، مجسمه برنزی مجسمه آزادی و 3 فواره زیبا وجود دارد.

9- مولن روژ

مولن روژ یک رستوران است که به عنوان زادگاه معنوی کانکان مشهور فرانسوی شناخته می شود. این بنا که در پای تپه مونمارتر در قلب پیگال واقع شده است، در سال 1889 توسط جوزف اولر و چارلز زیدلر ساخته شد. کنکان که در ابتدا به عنوان یک رقص خواستگاری معرفی شد، تولد رستوران را ممکن کرد که اکنون در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد. امروزه مولن روژ یک جاذبه توریستی است که برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان سرگرمی فراهم می کند.

سبک و نام آن از دیگر کلوپ های شبانه در سراسر جهان، به عنوان مثال، لاس وگاس تقلید و قرض گرفته شده است. علاوه بر این، بسیاری از فیلم ها به شهرت رستوران کمک کرده اند، مانند فیلم باز لورمن در سال 2001، با بازی نیکول کیدمن و ایوان مک گرگور. بلیط های مولن روژ را از قبل رزرو کنید، بسیار سریع فروخته می شود.

10-دیزنی لند پاریس

طرفداران میکی می توانند از دیزنی لند پاریس که در 32 کیلومتری مرکز پاریس واقع شده است، دیدن کنند. دیزنی لند پاریس دارای دو پارک موضوعی است: دیزنی لند (با قلعه زیبای خفته) و استودیو والت دیزنی. جاذبه های برتر عبارتند از Space Mountain، It’s Small World و Big Thunder Mountain.