جاذبه های گردشگری لبنان؛ 11 جای دیدنی بیروت

جاذبه های گردشگری لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان که به عنوان عروس خاورمیانه شناخته می شود یکی از عوامل تاثیر گذار برای سفر به…

قبل از استفاده از تورهای لبنان آژانس مسافرتی طاق کسری گشت لازم است تا حدودی در مورد اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری کشور لبنان اطلاعات داشته باشید. از این رو 11 مکان از جاذبه های گردشگری لبنان به شرح ذیل حضورتان معرفی می گردد.

معرفی جاذبه های گردشگری لبنان

1-موزه ملی بیروت

این موزه که در خط سبز سابق واقع شده است، بینشی باشکوه از تاریخ لبنان است. این موزه در 15 دقیقه پیاده روی در جنوب میدان سودکو قرار دارد. تعدادی از مصنوعات فنیقی و مصری را به نمایش می گذارد که اولین آثار شناخته شده دوران فنیقی را به تصویر می کشد. آثار متعددی از عصر برنز و آهن و همچنین از عصر هلنیستی، رومی و ممالیک وجود دارد. شما با انواع اشیایی که حتی برای اهداف مفید در این تمدن ماقبل تاریخ استفاده می شوند شگفت زده خواهید شد.

2-ساحل روشه

این تفرجگاه ساحلی که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری لبنان است، از راس بیروت در خیابان پاریس در شرق امتداد دارد و در غرب به باشگاه موتور قایق بادبانی سنت جورج در عین المریس ختم می شود. نمایی کامل از زندگی بیروتی از سالمندان تا نوجوانان است. ماهیگیری با میله یک تفریح محبوب در اینجا است. مقداری آجیل، ذرت و کائیک بخورید، نان دایره ای شکل کیف دستی که در گاری های دستی با مقداری قهوه عربی برای شستن آن عرضه می شود.

همچنین با فرهنگ نرگیلیه کشیدن قلیان در خودروهای شخصی با دوستان آشنا خواهید شد. اگر می‌خواهید یک عصر تنبل را بگذرانید و غروب خورشید را در افق بیروت تماشا کنید، به ساحل روشه بروید. صخره های کبوتر – این سنگ ها احتمالا تنها ویژگی طبیعی بیروت هستند.

3-مسجد العمری

این مسجد بزرگترین مسجد بیروت است. در مرکز شهر به مسجد العمری بروید تا بینش شگفت انگیزی از آثار باستانی داشته باشید. این مسجد که یک عالم کوچک از تاریخ لبنان است، در محل ویرانه‌های باستانی یک کلیسای صلیبی قرار دارد، که به نوبه خود یک کلیسای بیزانسی در زمان ساخته شدن بود، که خود بر پایه‌های یک معبد رومی به مشتری ساخته شده بود. در سال 1291، ممالیک مسجد ماسه سنگی زیبایی را تأسیس کردند که امروزه پابرجاست. اما تاریخ آن در این پناهگاه گرم و صمیمی زنده است: کتیبه‌های ممالیک، عثمانی و یونانی، همراه با پلان صلیب‌شکل و ویژگی‌های معماری بیزانسی، از ویژگی های این مسجد می باشد.

4-اشرفیه

در این محله پر جنب و جوش بیروت گم شوید و در خیابان های فرعی و معابر کاوش کنید. اشرفیه به عنوان یک محله کم جمعیت شروع شد که در طول جنگ لبنان متمرکز شد. این منطقه مسکونی و تجاری آرام تپه ای پر از خانه های زیبای سنتی فرانسوی و عثمانی و همچنین ساختمان های اداری مرتفع است. وقتی به کافه‌ها، فروشگاه‌ها و گالری‌های عجیب و غریب برخورد می‌کنید، پیاده به کاوش بپردازید. موزه ملی و موزه Sursock در این محل قرار دارد.

5-غار جیتا

این غارها طولانی ترین غارهای لبنان هستند و به عنوان فینالیست مسابقه عجایب هفتگانه جدید طبیعت معرفی شده اند. تقریباً 18 کیلومتر دورتر از بیروت می باشد. برای رسیدن به غار جیتا می توانید از مینی بوس یا تاکسی استفاده کنید. از دو غار آهکی مجزا، اما به هم پیوسته تشکیل شده است. این مکان یکی از شگفت انگیزترین توده های استالاکتیت و استالاگمیت در جهان به حساب می آید. یک قایق شما را به غار پایینی می برد، در حالی که می توانید با پای پیاده غار بالایی را کشف کنید.

6-مرکز شهر بیروت

مرکز شهر، منطقه مرکزی بیروت، چیزی جز آنچه از مرکز یک شهر قدیمی انتظار دارید، است. در سال 1990، دولت تمام املاکی را که به شدت آسیب دیده بودند، با ارائه سهام مالکان در همکاری ساخت و ساز خصوصی برای توسعه مرکز شهر، یکپارچه کرد. اکنون ساختمان‌های مدرن و شیک املاک و مستغلات قد علم کرده‌اند، در حالی که تنها ویرانه‌های کمی از خانه‌های تاریخی هنوز وجود دارد که تصوری از بیروت قبل از جنگ داخلی را القا کند. آثار دوران رومی هنوز قابل مشاهده است، به عنوان مثال حمام های رومی، ستون ها.

میدان شهدا – اگرچه این میدان جذابیتی برای چشم ندارد، اما به دلیل اهمیت عاطفی اش شناخته شده است. میدان شهدا که نام خود را از انقلابیونی که در اینجا در مقابل معترضان به دار آویخته شده بودند، گرفته بود، پس از ترور رفیق حریری شاهد تظاهرات علیه سوریه بود. هنگامی که در مرکز شهر هستید، برای خرید از برخی از سوکس ها، دهکده سیفی و خلیج شیک زیتونا دیدن کنید.همچنین تعدادی از قدیمی‌ترین رستوران‌ها و کافه‌ها را دارد که در آن‌ها می‌توانید از غذاهای لذیذ لذت ببرید.

7-محله الحمراء

حمرا که در غرب بیروت واقع شده است، یکی از مناطق شلوغ است که به خاطر سرگرمی ها و خریدهای فراوانش شناخته شده است. حمرا به عنوان محل فعالیت فکری در بیروت حتی در طول جنگ داخلی شناخته شده است. این محله ترکیبی از پیشینه های مذهبی و قومی است که با وجود کلیساها و مساجد به تصویر کشیده شده است.

دانشگاه مشهور آمریکایی بیروت در خیابان بلیس مکان جالبی برای بازدید است. این دانشگاه که در دهه 1860 توسط مبلغان آمریکایی تأسیس شد، در طول جنگ داخلی بدون آسیب ایستاد. در پردیس بکر قدم بزنید تا ایده خوبی در مورد اینکه شهر قبل از جنگ داخلی چگونه بوده است به دست آورید. باغ‌های سنیه از زمان سلطنت عثمانی در آنجا بوده و ایده‌آل برای گردش یا گفتگوی تفریحی بوده است.

8-صخره روشه

صخره های روشه یا صخره‌های کبوتر یک مکان دیدنی طبیعی است که در ساحل روشه در غربی‌ترین نوک بیروت واقع شده است. آنها دو صخره غول‌پیکر هستند که از دریا بالا می‌آیند تا مانند نگهبانان از ساحل روشه محافظت کنند. آنها به دلیل تنها صخره‌های طبیعی فراساحلی لبنان و منظره زیبای خط افق دریای مدیترانه معروف هستند. برای مشاهده صخره های 60 متری از نزدیک می توانید سوار قایق شوید، از طاق بزرگتر عبور کرده و غارهای مجاور را کشف کنید. رستوران ها و فروشگاه های زیادی در نزدیکی ساحل قرار دارند. بهتر است در هنگام طلوع یا غروب خورشید از آن بازدید کنید.

9-بیبلوس

بیبلوس، یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان که دائماً مسکونی شده است، با نام جبیل نیز شناخته می شود. این شهر در شمال بیروت در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری لبنان می باشد. بندر باستانی، سواحل شنی، رستوران‌های مجلل، کافه‌های فضای باز و کوه‌های خیره‌کننده در پس‌زمینه آن، سالانه صدها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

اولین بار بین 8800 تا 7000 قبل از میلاد اشغال شد و در دوران معاصر به یک مرکز گردشگری مهم تبدیل شده است. این مکان خانه معابد باستانی فنیقی است که قدیمی‌ترین کتیبه‌های الفبایی را در خود دارند، از جمله معبد بزرگ، معبد بعالت جبال و معبد ابلیسک‌ها. قلعه بیبلوس قرن دوازدهمی در نزدیکی بندر، دیوار قرون وسطایی قدیمی که از شمال به جنوب کشیده شده است، موزه موم و فسیل و تئاتر رومی از جاذبه‌های مهم و غنی در تاریخ این منطقه هستند. بازار قدیمی فروش سوغاتی و عتیقه جات در انتهای جنوب شرقی شهر باز است. جشنواره بین المللی بیبلوس که هر سال تابستان برگزار می شود، ارزش دیدن دارد!

10-بعلبک

بعلبک که در قدیم به هلیوپولیس یا شهر خورشید معروف است، شهری است که در شمال شرقی بیروت واقع شده است. این شهر در دره بقا، در شرق رودخانه لیتانی واقع شده است و به خاطر خرابه های رومی خود که یکی از بهترین آثار حفظ شده در خاورمیانه محسوب می شود، مشهور است. معبد نمادین باکوس و معبد مشتری دو سازه چشمگیر هستند که معماری رومی را به نمایش می گذارند.

معبد زهره اگرچه به باشکوهی دو مورد دیگر نیست، اما هنوز ارزش دیدن دارد. یک موزه در پشت معبد مشتری واقع شده است. این مکان به دلیل میزبانی فستیوال بین المللی سالانه بعلبک در مجموعه معبد در تابستان، با اجرای نمایش های موسیقی و نمایشی مشهور است. جدا از این خرابه های بعلبک، با ورود به شهر، یک مسجد گنبدی طلایی بزرگ را خواهید دید. این زیارتگاه شیعیان است که به سیده خوله، نوه حضرت محمد (ص) تقدیم شده است. رستوران ها و غذاخوری های متعدد غذاهای سنتی لبنانی سرو می کنند. فصل تابستان و بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر است.

11-هریسا

هریسا روستایی کوهستانی در لبنان است. این روستا در ارتفاع 650 متری از سطح دریا واقع شده است و از دو روستای هریسا و دارائون در بخش کسروان تشکیل شده است. از شهر ساحلی جونیه یا از طریق جاده یا با یک سفر 9 دقیقه ای با تله کابین، معروف به Téléphérique که از خلیج جونیه حرکت می کند تا به لیدی هریسا برسد، در حالی که از تماشای زیباترین مناظر و منظره فوق العاده لذت می برید، قابل دسترسی است. دریای مدیترانه و مناظر فوق العاده جونیه، یکی از معتبرترین مناطق لبنان.

هریسا خانه یک مکان مهم زیارتی لبنانی به نام بانوی ما لبنان است. هم زائران و هم گردشگرانی را که می خواهند از مناظر خلیج جونیه و جاذبه های گردشگری لبنان لذت ببرند را به خود جذب می کند. این منطقه به عنوان زیباترین مناطق کوهستانی لبنان و یکی از مهم ترین و معروف ترین نقاط دیدنی کوه لبنان و مرتفع ترین روستاهای آن شناخته می شود.