انواع اقامتگاه برای سفر

انواع اقامتگاه

انواع اقامتگاه برای گردشگران شامل چهار دسته اصلی هتل ها، آپارتمان ها، ویلا ها و هتل آپارتمان ها می شود…

تأمين محل اقامت در سفر از مهم ترین مواردی است که می تواند خاطره ی یک سفر را جاودانه نماید. آژانس مسافرتی طاق کسری گشت با توجه به امکانات فراهم شده می تواند تمامی درخواست های گردشگران را در زمینه ها و یا سلایق مختلف همچون انواع اقامتگاه، بلیط هواپیما و … را پوشش داده و خدمات مورد نظر ایشان را تهیه نماید.

انواع اقامتگاه برای گردشگران

به طور کلی اماکن اقامتی شامل چهار دسته اصلی زیر می باشند:

1- هتل ها

هتل ها را می توان یکی از انواع اقامتگاه در سفر نام برد که برای استفاده بسیار طرفدار دارند. هتل ها را معمولا با درجه بندی 3، 4 و 5 ستاره دسته بندی می نمایند. این دسته بندی به عوامل گوناگونی مانند تعداد اتاق ها، کیفیت هتل، رستوران هتل، وجود امکانات تفریحی و ورزشی هتل و … مورد سنجش قرار می دهند.

2- آپارتمان ها

در بسیاری از مواقع مسافرین علاقه دارند به جای استفاده از خدمات هتل، آپارتمان مجهزی را با امکانات مناسب برای زندگی در شهر مقصد در اختیار داشته باشند. اصولا آپارتمان ها برای مسافرینی که به صورت گروهی سفر می کنند و معذوریت های استفاده از غذاهای محلی را در کشور ها و شهر های مقصد دارند بسیار مطلوبیت دارد. آپارتمان ها معمولاً فاقد خدمات خانه داری به منظور نظافت ها و سرویس های روزانه توسط خدمه می باشند و به صورت هفتگی مورد نظافت و رسیدگی قرار می گیرند به همین دلیل کلیه ی امور مربوط به خانه داری آنها به عهده ی مسافرین می باشد.

3- هتل آپارتمان ها

هتل آپارتمان ها مطلوب ترین نوع محل اقامت برای خانواده هایی هستند که علاوه بر تمایل به استفاده از یک مکان اقامتی مجهز به کلیه تجهیزات اعم از آشپزخانه و مبلمان همانند یک آپارتمان خدمات خانه داری به صورت روزانه توسط پرستل مربوطه نیز در آنها انجام گیرد تا وقت بیشتری را برای استفاده ی مطلوب از سفر خویش داشته باشند. هزینه ی استفاده از این نوع محل های اقامتی معمولاً بیشتر از آپارتمان هاست ولی به طور کلی برای خانواده های پر جمعیت و یا سفرهای گروهی و یا خانواده هایی که تمایل دارند به جای چندین اتاق مجزا در یک محل اقامت داشته باشند بسیار مناسب است.

4- ویلا ها

ویلاها عموماً در کنار ساحل یا مناطق کوهستانی و یا در کنار دریاچه های طبیعی و مصنوعی واقع شده و با تعداد اتاق خواب های طبقه بندی میشوند. از انواع اقامتگاه ویلا بوده که ويلاها دارای امکانات متنوعی نظیر استخر، سونا، جکوزی، زمین بازی و ورزش اختصاصی و بعضاً دارای خدمه ی مقیم در ویلا می باشند. ویلاها جذاب ترين مكان اقامتی برای سفرهای تفریحی خانوادگی هستند.

5- سایر موارد

از دیگر مواردی که جزء انواع اقامتگاه برای اسکان در تورهای داخلی و خارجی می باشد می توان از بوتیک هتل (Boutique Hotels)، هتل پانسیون (Hotel Pension)، مهمانسرا (Guest House)، هاستل (Hostel)، زائرسرا، اقامتگاه بوم گردی، اکو کمپ (Eco-lodge) خانه روستایی، خانه ییلاقی (Cottages)، کمپ و چادر (Camp)، شَله یا کلبه چوبی (Chalet)، هتل کپسولی (Capsule Hotel) و یا کاروان (Caravan) نام برد.